„Po extrémně chladných posledních týdnech přichází pozvolné oteplování. Průměrné teploty vzduchu se během nejbližšího týdne dostanou z velmi podnormálních hodnot na slabě podnormální, přechodně až normální,“ uvedli meteorologové v předpovědi.

Teplota by měla v celém příštím týdnu stoupat. V pondělí bude skoro jasno až polojasno při nejvyšších denních teplotách 5 až 9 °C. I přes občasné přeháňky by se na konci týdne měla rtuť v teploměrech vyšplhat na hodnoty až 15 °C.

Na konci dubna se opět ochladí

Pozvolné oteplování by mělo gradovat během nadcházejících 14 dní, i tak by měly být hodnoty spíše průměrné. Poslední dubnový týden se očekává opět pokles teploty vzduchu. Návrat k jarním hodnotám pak slibuje začátek května.

„Očekávané množství srážek by nemělo překračovat běžné dubnové hodnoty, nejméně srážek z nejbližších čtyř týdnů očekáváme od 8. do 14. dubna a nejvíce od 15. do 21. dubna,“ konstatovali meteorologové.

V Česku byla průměrná teplota od 8. dubna do 5. května v letech 1981-2010 necelých deset stupňů Celsia a úhrn srážek dosáhl průměrné hodnoty 41 mm. Naměřená data platí pro celou ČR do nadmořské výšky zhruba 600 metrů.