Červíček výběr Tržilova blízkého spolupracovníka Lercha do vedení zdůvodnil tím, že chce, aby dopravní policie navázala na současné pozitivní výsledky. "Já osobně předpokládám, že policie nesleví z trendu, kterým se podařilo určitým způsobem zvrátit situaci na českých silnicích," uvedl policejní prezident.

Sedmatřicetiletý Lerch ve středu prohlásil, že chce navázat na práci svého předchůdce. Zaměřit by se chtěl především na agresivní řidiče, ale i na problematiku alkoholu a drog za volantem. "Aktuálním úkolem, který nás čeká v dohledné době a dotkne se celé široké motoristické veřejnosti, je rekonstrukce dálnice D1," podotkl.

Zleva Tomáš Lerch pověřený vedením dopravní policie a náměstci Tomáš Tuhý a Václav Kučera.

Zleva Tomáš Lerch pověřený vedením dopravní policie a náměstci Tomáš Tuhý a Václav Kučera.

FOTO: Jan Handrejch, Právo

Červíček také oficiálně představil své dva nové náměstky. Náměstkem pro kriminální policii se stal Václav Kučera. Ten dosud vedl policisty ve Středočeském kraji. Po loňském Červíčkově nástupu do funkce už dočasně místo náměstka pro kriminální policii zastával.

Náměstkem policejního prezidenta pro vnější službu (spadá pod něj například dopravní či pořádková policie) se pak stal dosavadní šéf policistů v Moravskoslezském kraji Tomáš Tuhý.