„Je to podruhé, kdy byl obviněn politik na úrovni hejtmana,“ připomněl Sobotka kauzu Davida Ratha, který byl loni obviněn za uplácení. Pražský primátor je podle něj v pozici srovnatelné s hejtmanem. „Je namístě porovnání s kauzou Davida Ratha,“ dodal.

Uvedl také, že po vypuknutí Rathovy kauzy vyzvala ČSSD hejtmana k rezignaci a pozastavení členství. Také Svoboda by podle Sobotky měl rezignovat. ODS chce podle něj celou situaci bagatelizovat a tvářit se, že se nic nestalo.

Svoboda: ČSSD klesla na dno

„Srovnávat mě s Davidem Rathem je absurdní ubohost a nehorázná drzost. David Rath byl chycen Policií ČR po půlročním vyšetřování se sedmi milióny v krabici od vína. David Rath půjde před soud, já jsem trestně stíhán za hlasování na radě města,“ uvedl v reakci Svoboda s tím, že tímto vyjádřením klesla ČSSD na „nejhlubší dno“. Dodal, že trestní oznámení na něj a radu města nelze srovnávat s korupční organizovanou skupinou napojenou na středočeskou ČSSD.

Radní Prahy v čele s primátorem byli v úterý obviněni z porušení povinností při správě cizího majetku kvůli projektu Opencard. Radní vinu odmítají. [celá zpráva]

Na stranu obviněných radních se postavil také premiér Petr Nečas. Radní by podle něj neměli rezignovat. "Čas ukáže, že se jedná buď o nedorozumění, nebo o chybné rozhodnutí," řekl.