Na jednání se hejtmani s Nečasem bavili o případné realokaci nevyčerpaných dotací. „Zdá se, že jsme schopni dojít k určité shodě,“ komentoval diskusi Hašek s tím, že kraje jsou připraveny na přesun některých peněz mezi regionálními programy. Prioritu přitom podle něj mají zejména projekty týkající se dopravní infrastruktury.

Premiér Nečas informoval hejtmany o tom, že korekce za pochybení při rozdělování evropských dotací budou hradit kraje. Na to Hašek zareagoval, že současný dotační systém není dílem krajů, proto by se na uhrazení měl podílet stát. „Systém je navíc auditován ministrem financí,“ podotkl Hašek.

Na to je premiér Nečas upozornil, že „by se měla snížit expresivnost“. Hašek si ale výtku nevzal k srdci a opáčil: „Hejtman není ten, kdo řídí ROP, a vy to, pane premiére, dobře víte.“

Oba představitelé sice připustili, že vztahy mezi nimi byly napjaté, ale jedná se o přirozenou záležitost. Na druhou stranu by se podobná setkání měla opakovat. Nečas už například avizoval, že se na jaře uskuteční společné jednání vlády a Asociace krajů.