Už na Hradčanech začal happening přinášením narcisů a per oživlé soše Václava Klause. Muž v masce, který hlavu státu představoval, měl nakonec psacích potřeb plné kapsy. Klaus také od organizátorů dostal ocenění "za zásluhy na sjednocení občanské společnosti".

Video

Odpůrci Václava Klause mu v Praze na Hradčanském náměstí symbolicky přinesli narcisky a propisky

Zdroj: Novinky

"Cílem akce je vyjádřit úlevu nad odchodem Václava Klause z vysoké ústavní funkce, provést bilanci jeho působení a především rituálně zajistit, aby se již do české politiky nevrátil," uvedl za organizátory Václav Němec z Pražského fóra.

Lidé uspořádali na Hradčanech happening k odchodu Václava Klause z funkce prezidenta

Lidé uspořádali na Hradčanech happening k odchodu Václava Klause z funkce prezidenta

FOTO: Novinky

Mezi účastníky se objevil také Pavel Vondrouš, kterého policisté tento týden navrhli obžalovat z výtržnictví kvůli tomu, že loni na konci září v Chrastavě na Liberecku vystřelil na prezidenta Klause z plastové pistole.

FOTO: Milan Malíček, Právo

Na Václavském náměstí 800 lidí

Pokračováním odpoledního happeningu byla akce na Václavském náměstí, kde odchod Václava Klause z funkce prezidenta oslavilo zhruba osm stovek lidí. Účastníci sledovali na velkoplošné obrazovce úryvky z Klausova působení. Největší úspěch měla ukázka chilské příhody s ukradeným perem. Na pódiu vystoupili řečníci, zazpíval také Ondřej Brousek a Ivan Hlas.

Video

Happening odpůrců odcházejícího prezidenta Klause na pražském Václavském náměstí

Zdroj: Novinky

Václav Klaus, jehož prezidentský mandát vyprší ve čtvrtek o půlnoci, se téhož dne dopoledne setkal na zámku v Lánech se svým nástupcem Milošem Zemanem. [celá zpráva] Ten se úřadu ujme v pátek po slavnostní inauguraci.