Výkonná rada by měla řešit i zrušení oblastního sdružení v Praze-západ kvůli náboru černých duší. Tuto oblast má na starosti právě Kuba, na výkonné radě by ho měl v téhle věci „zastoupit“ předseda poslaneckého klubu ODS Marek Benda.

Diskuse se straníky v regionech obnovil v poslední době premiér a předseda ODS Petr Nečas, který čelí kritice poslanců a starostů. Už dříve začali do terénu vyjíždět místopředsedové Kuba a Tomáš Chalupa. Podle účastníka jednoho z podobných setkání si straníci Nečasovi stěžovali na chybějící osobnosti i jednoduchá a obhajitelná hesla, či na málo rázné vystupování.

„Dávají mu solidně naostřený nůž na krk a ty výtky jsou všude stejné,“ řekl účastník setkání.

Naposledy premiér Nečas žehlil situaci včera v Pardubicích. Všechny zúčastněné ale nepřesvědčil. „Politik by se měl umět ze všeho vykroutit. Nečas je na to machr. Ale má ještě čas napravit co nedotáhl nebo zbabral,“ řekl Právu jeden ze starostů, který si nepřál být jmenován.

V souvislosti s klesajícími preferencemi ODS se znovu vynořily diskuse, jestli by neměl stranu do příštího supervolebního roku vést někdo jiný než Nečas. Podle informací Práva padlo například jméno europoslance Jana Zahradila. Ten včera uvedl, že je k Nečasovi loajální.