Součková se snažila zhodnotit období od října loňského roku, kdy Sněmovna debatu o zdravotnictví přerušila a vypočítala, co všechno vláda udělala pro nápravu nedobrého stavu. Opozici to ale nestačilo.

Poslanec Milan Cabrnoch (ODS) doslova řekl, že "neřešení situace prohlubuje krizi zdravotnictví". Jeho stranický kolega Miroslav Ouzský zase dodal, že "od října jsme se neposunuli nikam." Také poslanec KSČM Jiří Maštálka byl kritický: "Debata je zbytečná. To hlavní, co jsme chtěli - koncepci zdravotnictví - zatím splněno nebylo." Poslankyně ODS Lucie Talmanová pak navrhla usnesení o jedné větě: "Poslanecká sněmovna konstatuje, že vláda ČR trvale ignoruje usnesení PS, týkající se krize rezortu zdravotnictví."

Špidla: koncepce je otázkou týdnů

Ještě před tím, než bylo o něm hlasováno, si opět vzal slovo poslanec KSČM Maštálka a řekl, že více než usnesení by rád slyšel "chlapské slovo" premiéra Špidly, zda hodlá vláda předložit koncepci zdravotnictví.

Na to si okamžitě vzal premiér Špidla slovo a řekl, že ano. "Vláda zamýšlí předložit své návrhy, protože změny a postupy zdravotnictví jsou mimořádně důležité a považuji za zcela správné, aby se o nich vedla debata, aby jednotlivé strany vyvěsily své prapory a ukázaly zřetelně, na které straně stojí. Předpokládám, že dopracování našich koncepčních záměrů je otázka týdnů," řekl Špidla.

Poslanci pak hlasovali o návrhu poslankyně Talmanové. Návrh však nebyl přijat, a tak celé jednání o zdravotnictví skončilo bez jakéhokoliv závěru.