Celé Velikonoce mají být teploty v noci v rozmezí 5 až -1, v místech s vyjasněním až -4 a denní teploty 7 až 12 stupňů Celsia.

"Také počasí do velikonočních svátků, tedy do neděle, bude značně proměnlivé a přinese nám občasné přeháňky, oblačno až zataženo a ranní mlhy," řekl Seifert.

Zahřmí jarní bouřky

Ve středu by mělo na některých místech i bouřit. "Jsou to typické jarní bouřky. V pondělí jsme jich na našem území zaznamenali 17 a nejvíc jich bylo ve středočeských Brdech, dále na severu Čech a na jižní Moravě. V pražských Komořanech zase v pondělí padaly kroupy," řekl Seifert.

Dodal, že naše území v příštích dnech bude pod vlivem tlakové níže, ale protože se zde bude střetávat chladný vzduch od severu s teplejším od jihu, nevyloučil, že zejména na jihu republiky mohou být vydatnější srážky a přechodně až do Velikonoc v některých místech republiky může být i polojasno.

Na skutečné zlepšení počasí s výraznějším oteplením si ještě musíme počkat. "Předpokládáme však, že po 15. dubnu by takový zvrat mohl nastat," řekl Seifert.