Sám Kott se nyní odmítá svého poslaneckého mandátu vzdát. Donutit ho k tomu nikdo nemůže. Pokusili se o to už loni jeho bývalí kolegové z poslaneckého klubu ODS, ze kterého sám po vyloučení ze strany vystoupil. Nepovedlo se jim to.

Kott se v současné době podrobuje ambulantnímu protialkoholnímu léčení. "Jak se ukázalo, svůj individuální boj s alkoholem jsem nezvládl a budu nucen vyhledat odbornou pomoc. A pokud se ukáže, že ani ta nebude účinná, složím mandát," řekl dříve Kott.

Poslancům jsme tedy prostřednictvím mailu položili jednoduchou otázku: Měl by se podle vás vzdát poslanec Petr Kott kvůli problémům s alkoholem svého mandátu?

Hlasování se zúčastnilo 48 poslanců. Pro hlasovalo 19 poslanců, proti 3 poslanci a 26 poslanců se zdrželo hlasování.

Hlasujte i vy v anketě na konci článku.

O mnoho více poslanců sice Novinkám odpovědělo, že by Kott měl mandát složit. Rozhoduje ovšem nadpoloviční většina hlasujících. Celkový postoj poslanců tedy ovlivnili především ti, kteří se zdrželi hlasování.

Kott Novinkám na zaslané otázky neodpověděl. Stejně jako 151 dalších poslanců.

V následujících tabulkách si můžete prohlédnout výsledky hlasování, najít si poslance za svůj kraj a zjistit, jak hlasoval. Nebo také nehlasoval.

Poslanecký klub ČSSD
jméno volební kraj odpověď
Vlastimil Aubrecht Ústecký ZDRŽEL SE
Jarmila Boháčková Středočeský neodpověděl/a
Robin Böhnisch Královéhradecký neodpověděl/a
Petra Buzková Praha neodpověděl/a
Vladimír Čada Plzeňský ZDRŽEL SE
Karel Černý Vysočina ZDRŽEL SE
Anna Čurdová Středočeský neodpověděl/a
Pavel Dostál Olomoucký neodpověděl/a
Milan Ekert Plzeňský neodpověděl/a
Milada Emmerová Plzeňský neodpověděl/a
Stanislav Gross Středočeský neodpověděl/a
Michal Hašek Jihomoravský neodpověděl/a
Josef Hojdar Ústecký neodpověděl/a
Pavel Hönig Olomoucký neodpověděl/a
Petr Ibl Praha neodpověděl/a
Zdeněk Jičínský Vysočina neodpověděl/a
Miloslav Kala Jihomoravský neodpověděl/a
Miroslav Kapoun Olomoucký neodpověděl/a
Jan Kavan Praha ANO
Robert Kopecký Ústecký neodpověděl/a
Zdeněk Koudelka Jihomoravský neodpověděl/a
Michal Kraus Liberecký neodpověděl/a
Jaroslav Krákora Ústecký neodpověděl/a
Stanislav Křeček Praha NE
Jozef Kubinyi Moravskoslezský ZDRŽEL SE
Jitka Kupčová Jihočeský neodpověděl/a
Miloš Kužvart Středočeský neodpověděl/a
Petr Lachnit Moravskoslezský neodpověděl/a
Vladimír Laštůvka Ústecký neodpověděl/a
Antonín Macháček Moravskoslezský neodpověděl/a
Radko Martínek Pardubický neodpověděl/a
Miloš Melčák Zlínský neodpověděl/a
Alfréd Michalík Moravskoslezský neodpověděl/a
Josef Mikuta Karlovarský neodpověděl/a
Jan Mládek Jihočeský neodpověděl/a
Oldřich Němec Liberecký ZDRŽEL SE
Eva Nováková Praha neodpověděl/a
Hana Orgoníková Královéhradecký neodpověděl/a
Jaroslav Palas Moravskoslezský neodpověděl/a
Petr Rafaj Moravskoslezský neodpověděl/a
Libor Rouček Středočeský ZDRŽEL SE
Josef Řihák Středočeský neodpověděl/a
Antonín Seďa Zlínský ZDRŽEL SE
Jaromír Schling Vysočina neodpověděl/a
Ladislav Skopal Jihomoravský neodpověděl/a
Josef Smýkal Zlínský ANO
Evžen Snítilý Královéhradecký neodpověděl/a
Bohuslav Sobotka Jihomoravský neodpověděl/a
František Strnad Jihomoravský neodpověděl/a
Miroslav Svoboda Praha neodpověděl/a
Antonín Sýkora Moravskoslezský neodpověděl/a
Hana Šedivá Moravskoslezský ZDRŽELA SE
Iva Šedivá Královéhradecký neodpověděl/a
Zdeněk Škromach Jihomoravský neodpověděl/a
Vladimír Špidla Jihočeský neodpověděl/a
Karel Šplíchal Praha neodpověděl/a
Petr Šulák Zlínský neodpověděl/a
Miloš Titz Pardubický neodpověděl/a
Rudolf Tomíček Karlovarský neodpověděl/a
Jiří Třešňák Středočeský neodpověděl/a
Radim Turek Moravskoslezský ZDRŽEL SE
Milan Urban Středočeský neodpověděl/a
Jiří Václavek Jihomoravský neodpověděl/a
Miroslav Váňa Pardubický neodpověděl/a
Miloslav Vlček Olomoucký neodpověděl/a
Jitka Vojtilová Liberecký ANO
Václav Votava Plzeňský neodpověděl/a
Lubomír Zaorálek Moravskoslezský neodpověděl/a
Eduard Zeman Jihočeský neodpověděl/a
Petr Zgarba Vysočina neodpověděl/a

 

Poslanecký klub ODS
jméno volební kraj odpověď
Walter Bartoš Jihomoravský neodpověděl/a
Miroslav Beneš Jihočeský ZDRŽEL SE
Jiří Bílý Plzeňský neodpověděl/a
Josef Bíža Ústecký neodpověděl/a
Petr Bratský Praha ZDRŽEL SE
Milan Cabrnoch Středočeský ANO
Michal Doktor Jihočeský ZDRŽEL SE
Vladimír Doležal Praha neodpověděl/a
Kateřina Dostálová Olomoucký neodpověděl/a
Tomáš Dub Praha neodpověděl/a
Eva Dundáčková Středočeský ANO
Hynek Fajmon Středočeský neodpověděl/a
Tomáš Hasil Liberecký neodpověděl/a
Zdeňka Horníková Královéhradecký neodpověděl/a
Pavel Hrnčíř Moravskoslezský NE
Radim Chytka Moravskoslezský neodpověděl/a
Libor Ježek Liberecký neodpověděl/a
Tomáš Kladívko Praha neodpověděl/a
Jan Klas Středočeský neodpověděl/a
Martin Kocourek Praha neodpověděl/a
Miroslav Krajíček Moravskoslezský neodpověděl/a
Petr Krill Olomoucký neodpověděl/a
Miloslav Kučera Královéhradecký neodpověděl/a
Ivan Langer Olomoucký neodpověděl/a
Helena Mallotová Praha neodpověděl/a
Václav Mencl Jihomoravský ZDRŽEL SE
Václav Nájemník Pardubický neodpověděl/a
Petr Nečas Zlínský neodpověděl/a
Veronika Nedvědová Pardubický neodpověděl/a
Miroslava Němcová Vysočina neodpověděl/a
Zbyněk Novotný Praha neodpověděl/a
Miroslav Ouzký Ústecký neodpověděl/a
Jiří Papež Plzeňský ZDRŽEL SE
Miloš Patera Karlovarský neodpověděl/a
Jiří Patočka Královéhradecký neodpověděl/a
Alena Páralová Pardubický neodpověděl/a
Miroslav Pátek Ústecký ANO
Jaroslav Pešán Vysočina neodpověděl/a
Jaroslav Plachý Zlínský neodpověděl/a
Petr Pleva Jihomoravský neodpověděl/a
Jiří Pospíšil Plzeňský ANO
Aleš Rozehnal Praha neodpověděl/a
Martin Říman Moravskoslezský neodpověděl/a
Karel Sehoř Moravskoslezský neodpověděl/a
Pavel Suchánek Jihomoravský neodpověděl/a
Lubomír Suk Karlovarský neodpověděl/a
David Šeich Jihomoravský ZDRŽEL SE
Lucie Talmanová Praha ZDRŽELA SE
Tomáš Teplík Středočeský neodpověděl/a
Vlastimil Tlustý Středočeský neodpověděl/a
Eduard Vávra Jihomoravský ZDRŽEL SE
Jan Vidím Středočeský neodpověděl/a
Oldřich Vojíř Ústecký neodpověděl/a
Jan Zahradil Praha neodpověděl/a
Tom Zajíček Jihočeský neodpověděl/a
Bohuslav Záruba Zlínský ANO
Jaroslav Zvěřina Jihočeský ANO

 

Poslanecký klub KSČM
jméno volební kraj odpověď
Vlastislav Antolák Zlínský neodpověděl/a
Marta Bayerová Jihomoravský ANO
František Beneš Praha neodpověděl/a
Milan Bičík Vysočina ANO
Petr Braný Jihočeský neodpověděl/a
Ludmila Brynychová Liberecký neodpověděl/a
Ladislav Býček Jihomoravský neodpověděl/a
Květoslava Čelišová Ústecký neodpověděl/a
Alexander Černý Olomoucký neodpověděl/a
Vlastimil Dlab Královéhradecký neodpověděl/a
Jiří Dolejš Praha ZDRŽEL SE
Václav Exner Praha neodpověděl/a
Jiřina Fialová Středočeský ANO
Vojtěch Filip Jihočeský ZDRŽEL SE
Václav Frank Středočeský neodpověděl/a
Jaroslav Gongol Moravskoslezský neodpověděl/a
Miroslav Grebeníček Jihomoravský neodpověděl/a
Stanislav Grospič Středočeský neodpověděl/a
Jitka Gruntová Pardubický NE
Pavel Hojda Karlovarský neodpověděl/a
Jaromír Kohlíček Ústecký ZDRŽEL SE
Kateřina Konečná Moravskoslezský neodpověděl/a
Vladimír Koníček Zlínský ZDRŽEL SE
Pavel Kováčik Vysočina neodpověděl/a
Ivana Levá Plzeňský neodpověděl/a
Josef Mandík Pardubický neodpověděl/a
Soňa Marková Královéhradecký ANO
Zdeněk Maršíček Ústecký neodpověděl/a
Jiří Maštálka Plzeňský neodpověděl/a
Ladislav Mlčák Olomoucký ZDRŽEL SE
Miroslav Opálka Moravskoslezský neodpověděl/a
Miloslav Ransdorf Středočeský neodpověděl/a
Svatomír Recman Moravskoslezský neodpověděl/a
Zuzka Rujbrová Jihomoravský neodpověděl/a
Marie Rusová Vysočina neodpověděl/a
Josef Šenfeld Ústecký ANO
Ladislav Urban Plzeňský ANO
Miroslava Vlčková Olomoucký neodpověděl/a
Miloslava Vostrá Středočeský ANO
Karel Vymětal Moravskoslezský neodpověděl/a
Antonín Zralý Jihomoravský neodpověděl/a

 

Poslanecký klub KDU - ČSL
jméno volební kraj odpověď
Libor Ambrozek Jihomoravský neodpověděl/a
Jan Grůza Jihomoravský neodpověděl/a
Jiří Hanuš Královéhradecký neodpověděl/a
Vilém Holáň Moravskoslezský neodpověděl/a
Ludvík Hovorka Zlínský neodpověděl/a
Josef Janeček Středočeský neodpověděl/a
Miroslav Kalousek Jihočeský neodpověděl/a
Jiří Karas Vysočina ANO
Jan Kasal Vysočina neodpověděl/a
Tomáš Kvapil Olomoucký neodpověděl/a
Jaroslav Lobkowicz Plzeňský neodpověděl/a
Vlasta Parkanová Středočeský neodpověděl/a
Vladimír Říha Praha neodpověděl/a
Pavel Severa Pardubický neodpověděl/a
Cyril Svoboda Královéhradecký neodpověděl/a
Jan Škopík Zlínský neodpověděl/a
Michaela Šojdrová Zlínský ANO
Ladislav Šustr Jihomoravský neodpověděl/a
Jaromír Talíř Jihočeský ZDRŽEL SE
Josef Vícha Moravskoslezský ANO
Ivo Vykydal Olomoucký neodpověděl/a

 

Poslanecký klub US - DEU
jméno volební kraj odpověď
Marian Bielesz Moravskoslezský neodpověděl/a
Taťána Fischerová Praha neodpověděl/a
Svatopluk Karásek Praha neodpověděl/a
Karel Kühnl Ústecký ZDRŽEL SE
Pavel Němec Středočeský neodpověděl/a
Vlastimil Ostrý Jihomoravský neodpověděl/a
František Pelc Liberecký neodpověděl/a
Pavel Svoboda Praha ZDRŽEL SE
Robert Vokáč Pardubický neodpověděl/a
Tomáš Vrbík Praha ZDRŽEL SE

 

Nezařazení poslanci
jméno volební kraj odpověď
Petr Kott Liberecký neodpověděl/a