Podle mluvčího je zatím předběžné dávat prověřování do spojitosti s konkrétním člověkem. Případ předali pražské policii loni v prosinci protikorupční kriminalisté s tím, že nespadá do jejich kompetence. "Prošetřujeme případ jako takový, probíhají výslechy," řekl Hulan.

Server informoval, že se policie zajímá o pohyby peněz v souvislosti s advokátní praxí Polčáka, firmou BJP Klánovice a dalšími firmami. Poslanec údajně v minulosti zastupoval řadu klientů, kterým se staral o finance.

Polčák pochybnosti ohledně svých aktivit odmítá. Serveru řekl, že peníze klientů měl zhodnocovat, což se mu podle jeho slov dařilo. Finanční operace nebyly podle jeho názoru problematické.

"Pro mě je podstatné, že jsem policií kontaktován nebyl, nepředvolali si mě samozřejmě ani k výslechu a rovněž žádný z mých klientů, kterým spravuji majetek a které zastupuji, si na mně nikdy nestěžoval," řekl Polčák České televizi. "Je to prostě fáze prověřování, já věřím tomu, že se to může vysvětlit," dodal. S firmou BJP Klánovice už v obchodním vztahu není.