Zeman odjel z Nového Veselí kolem půl páté odpoledne. V Praze se má začít připravovat na převzetí úřadu hlavy státu.

Ve čtvrtek a v pátek by měl také začít se svým týmem řešit agendu spojenou s přebíráním úřadu - v pátek se zúčastní jednání s vedoucími pracovníky prezidentské kanceláře a správy Hradu.

Miloš Zeman při čtvrtečním odjezdu z Vysočiny.

Miloš Zeman při čtvrtečním odjezdu z Vysočiny.

FOTO: Luboš Pavlíček, ČTK

V následujících dnech by měl Zemanův tým dohodnout schůzku s končícím prezidentem Václavem Klausem. Ta se má uskutečnit nejdřív příští týden. Mimo to se mají řešit také detaily březnové inaugurace, stěhování na Pražský hrad a ochranka pro Zemanovu dceru i manželku.

Příští týden vyrazí Zeman do Pardubic na krajskou konferenci SPOZ. Půjde o jednu z prvních cest po zvolení prezidentem.

Nemohli k němu ani nejbližší přátelé

Zeman pobýval od neděle v Novém Veselí na Žďársku. Jak dříve uvedl, čas chtěl vyplnit hlavně spánkem a četbou knih. Nepřijímal ani nejbližší přátele.

Dorazili za ním například starší manželé z Bystřice nad Pernštejnem, jejichž dcera chodila se Zemanovou manželkou Ivanou do školy. Vzkaz nakonec svěřili mužům z ochranky, kteří slíbili, že ho předají.

Stavení, v němž Zeman trávil čas, po celou dobu obléhali novináři. Sám nově zvolený prezident se jim však ukázal až v úterý, kdy vyrazil na nákup a na poštu. "Zatím jsem přečetl dvě knihy a dnes jsem také umyl nádobí," hlásil před dvěma dny, když nasedal do vozidla ochranky.