Klaus textovou zprávou reagoval na informaci, že dotyčná osoba, jejíž jméno server nezveřejnil, Klausovi sdělila, že hodlá ve druhém kole prezidentské volby podpořit Karla Schwarzenberga.

Klaus odepsal, že jej informace šokuje. "Vy tedy volíte knížete? Já budu v případě jeho zvolení uvažovat o emigraci," citovaly lidovky.cz obsah prezidentovy SMS.

Nakolik je v Klausově textové zprávě obsažena nadsázka, není jasné.

„Ta esemeska je podle mě roztomilý pokus volebního štábu TOP 09,“ uvedl ve čtvrtek večer prezidentův tajemník Ladislav Jakl pro Novinky. Nesdělil však, zda je textová zpráva podvrhem.

V minulých dnech Klaus i jeho rodinní příslušníci podpořili, ať už přímo či nepřímo, Schwarzenbergova soupeře Miloše Zemana, s nímž se Klaus střetával v 90. letech coby předseda ODS.

O možnosti emigrace v souvislosti s úspěchem některých kandidátů hovořil Klaus již loni v prosinci. "Jsou někteří, po jejichž volbě bych měl pocit, že je nezbytné někam emigrovat. Jsou někteří, kde si dovedu představit, že by mohli být prezidenty. Zřejmě by občas vstávaly vlasy hrůzou na hlavě z jejich činů, to asi ano, ale dovedu si to představit," řekl Klaus v prosinci na setkání se studenty královéhradecké univerzity. [celá zpráva]