Nejvyšší hodnoty meteorologové zaznamenali na měřicí stanici Třinec - Kosmos, kde průměrná denní koncentrace kolem půlnoci překračovala hodnotu 135 mikrogramů na metr krychlový. Na stanici v Českém Těšíně to bylo přes 130 mikrogramů na metr krychlový. Limit je 50 mikrogramů.

V Moravskoslezském kraji byla smogová situace vyhlášena už v pondělí v oblasti Ostravska, Karvinska a části Frýdecko-Místecka. Na některých místech se sice situace během středy mírně zlepšila, jinde ale naopak zase hodnoty stouply. [celá zpráva]

Problémy na Zlínsku

Naměřené hodnoty ve Zlínském kraji skoro dvojnásobně překračují emisní limity. V Uherském Hradišti denní koncentrace polétavého prachu dosáhla šest ráno 99,1 mikrogramu na metr krychlový a ve Zlíně 94,5 mikrogramu. Horší ovzduší meteorologové v regionu zaznamenali už před týdnem. V kraji byla dokonce vyhlášena smogová situace.

ČHMÚ žádá řidiče automobilů, aby pokud možno nevyjížděli, neboť emise z automobilů se významně podílejí na zvýšených koncentracích suspendovaných částic polétavého prachu PM10 a oxidu dusičitého.