Zdeněk Mahler, spisovatel, muzikolog
Prezidentskou volbu samozřejmě sleduji a uvědomuji si, že nejde pouze o tuto volbu. Ocitli jsme se totiž na dějinné křižovatce, kde se rozhoduje o budoucnosti republiky a jejího směřování. Chtělo by to mladého Masaryka, a ten tady bohužel není.

Jarmila Šuláková

Jarmila Šuláková

FOTO: Aleš Honus, Právo

Jarmila Šuláková, zpěvačka
Už jsem volila a budu opět volit Miloše Zemana. Odjakživa mi byl sympatický, je to takový lidový, fajn člověk.

Bára Nesvadbová, spisovatelka a novinářka
Volba spíš rozděluje pražskou Jižní spojku plnou billboardů, ne? Možná ještě víc generace, a to až extrémně. Když člověk sleduje Štaidla, Vondráčkovou a pak Geislerovou a spol., tak to tak vypadá. Volit budu Schwarzenberga. Ne že bych Zemana neměla ráda, taky mi není všechno úplně jasné. Četla jsem třeba rozhovor s Franzem a s překvapením koukala, jak se vyjadřuje člověk, který se do volby zapojil úplně s nadhledem.

Pavel Trávníček

Pavel Trávníček

FOTO: Jan Handrejch, Právo

Pavel Trávníček, herec
Podporuji Miloše Zemana.

Karel Srp, šéf Artfóra – Jazzové sekce
Podle Facebooku volba rozděluje nejen kulturní, ale i vědeckou frontu. Viděl jsem pod jedním prohlášením jména mnoha vědců, kteří mají tituly před jménem i za jménem a mnozí vystudovali kurzy marxismu, takže vědí, o čem mluví, a všichni jsou pro Schwarzenberga. Jsem rád, že mám výuční list z kriminálu a že k nim nepatřím. Volil jsem i v prvním kole Miloše Zemana, protože toho hodně dokázal. Kolem sebe nevraživou reakci nezaznamenávám, žiju mezi normálními lidmi.