O tom, že amnestii připravila pro Klause trojice Jakl, Koudelka a Hasenkopf informovaly v sobotu Lidové noviny (LN). [celá zpráva]

"Není pravdou, že amnestii připravovala trojice Jakl, Hasenkopf, Koudelka. Připravoval ji prezident republiky v osobních debatách se svými blízkými spolupracovníky. To říkám stále," uvedl prezidentův tajemník, podle něhož vznikla amnestie v polemických debatách s trojicí spolupracovníků. "Oba lidé, které jmenují LN, mezi ně nepatřili," dodal.

Podíl na přípravě amnestie odmítl podle ministra spravedlnosti Pavla Blažka i Koudelka. [celá zpráva]

List se podle něj odkazuje na jakýsi text, z něhož prý neplyne, že by se na něm jeho autor jakkoliv podílel. "Podobných textů jsem za poslední léta viděl mnoho, i od exministra Pospíšila nebo od kohosi z Ústavního soudu," dodal.

V debatách o amnestii prý nezazněla ani jména dvou osob, které údajně nemá prezident v lásce - Pavla Vondrouše, který na Klause vystřelil z plastikové pistole ani "malůvkáře po plakátech" Romana Smetany.

"Někteří čtenáři mi nyní vyhrožuji i smrtí. Možná o tom pak LN napíší, že jsem ty jimi inspirované násilníky přepadl," dodal Jakl.