Do čtvrtečního rána připadlo na Šumavě zhruba 12 centimetrů sněhu a vzhledem k tomu, že srážky by tam měly ustávat až večer, celkový úhrn se může dostat až k 20 centimetrům sněhu.

Velmi vydatně bude sněžit pouze na jihu a jihozápadě území, ve zbytku republiky by mělo připadnout do tří centimetrů, v Moravskoslezském kraji do šesti centimetrů.

V pátek se z počátku dne budou objevovat slabé sněhové přeháňky a bude převládat zatažená obloha. Odpoledne již bude oblačnosti méně a den skončí beze srážek. Ráno budou teploty klesat na minus tři až minus sedm stupňů, při vyjasnění i na -12. Denní maxima budou podobná, kolísat mohou mezi minus sedmi a minus třemi stupni.

V sobotu bude převládat polojasno, ojediněle se objeví slabé sněžení. Ráno bude velmi chladné, teploty klesnou na minus osm až -12 stupňů, při vyjasnění na sněhu může být i -17. "Sobota tak bude nejchladnějším dnem letošního ledna," dodala Honsová a doplnila, že toto období se v pranostikách nazývá fabiánskou zimou a jako takové se vyznačuje nízkými teplotami.

Ty budou přetrvávat i v neděli, která bude ve znamení zatažené oblohy s přeháňkami. Ráno budou teploty opět klesat na minus osm až -12. Při vyjasnění opět až -15 stupňů. Denní maxima vystoupají na minus pět až minus jeden stupeň.

"Od poloviny příštího týdne by se mělo oteplovat," dodala Honsová. Odpolední teploty se budou pohybovat kolem nuly.