"Jsem zásadním odpůrcem amnestií," uvedl Zeman v odpovědi na jeden z mnoha dotazů, které směřovaly k šíři současné amnestie vyhlášené prezidentem Václavem Klausem. S názorem čtenáře, podle něhož "amnestie dala jasný signál podvodníkům a tunelářům, že budou-li kopat za tu správnou 'stranu', jsou nepostižitelní," Zeman souhlasí.

Motivací k návratu do vrcholné politiky je pro Zemana chaos na tuzemské scéně. "Chápu-li však prezidentskou funkci jako možnost alespoň částečně tento chaos odstranit, je to výzva, která se neodmítá," uvedl, aby v další z odpovědí přiznal, že v případě svého zvolení by se snažil funkci vykonávat tak, aby na sebe nemusel plivnout do zrcadla.

EU není před krachem

Zeman se v diskusi vyslovil pro širší integraci Evropské unie zejména v oblasti zahraniční a obrané politiky, neboť jenom tak bude moci plnohodnotně jednat s velmocemi typu USA, Ruska či Číny.

EU podle něj není před krachem ani koncem, ale bruselští úředníci by se podle něj neměli plést do věc, které náleží národním státům. Výhledově, v horizontu pěti až 10 let, by preferoval i zavedení eura.

Při dotazu na ostatní prezidentské kandidáty se Zeman nerozhodnutým čtenářům svěřil, že osobně by u kandidátů preferoval politickou a exekutivní zkušenost.

Skepse je zdravá

Zeman mimo jiné přiznal, že Čechy považuje za nejskeptičtější národ v Evropě. "A já v této skepsi vidím nikoliv nedostatek, ale přednost, protože pouze člověk, který dokáže zdravě pochybovat, má schopnost vlastního budoucího rozvoje," dodal.