Analytici se v průzkumu zaměřili pouze na důležitá hlasování, tedy ta o návrzích zákonů, o mezinárodních smlouvách a o aktech Evropské unie. Nezabývali se například hlasováními o pořadu schůze, která předchází každému jednání Sněmovny. Celkem tak vyhodnocovali účast na 566 hlasováních uskutečněných od června do prosince 2012. Z analýzy byli vyřazeni poslanci, kteří nebyli členy dolní komory po celé sledované období, a David Rath, jenž je ve vazbě.

Hašek, který zastává řadu funkcí od hejtmana přes předsedu Asociace krajů až po místopředsedu ČSSD, se ale podle autorů projektu oproti prvnímu pololetí výrazně polepšil. Od ledna do května se totiž zúčastnil jen 3 procent hlasování.

„Opět se ukazuje, že poslanci, kteří vykonávají jinou funkci, mají nižší docházku do Sněmovny. To se týká nejen hejtmana Michala Haška, ale i mnoha členů vlády,“ komentoval výsledky analytik Kohovolit.eu Kamil Gregor.

Poslanci s nejnižší docházkou
pořadíjméno
stranická příslušnost
procentuální účast na důležitých hlasováních 
1.
Michal Hašek
ČSSD 32
2.Josef Dobeš
nezařazení; zvolen za VV
35
3.Josef Tancoš
ČSSD
42
4.
Petr Bendl
ODS
45
5.
Alfréd Michalík
ČSSD
45
6.
Martin Vacek
LIDEM; zvolen za VV
45
7.
Pavel Bém
nezařazení; zvolen za ODS
48
8.
Jaroslav Krupka
ODS
49
9.
Karel Schwarzenberg
TOP 09
51
10.
Pavel Drobil
ODS
51

Hned za Haškem se v čele žebříčku umístil Josef Dobeš, jenž se zúčastnil 35 procent důležitých hlasování, Josef Tancoš (42 procent), Petr Bendl, Alfréd MichalíkMartin Vacek (všichni 45 procent). Naopak vzornými poslanci se stoprocentní docházkou jsou Rudolf Chlad, Josef Cogan, Jaroslav Eček, Jiří RusnokGabriela Pecková.

Průzkum zohlednil také stranickou příslušnost poslanců. „Hlasování se nejméně účastnili poslanci Věcí veřejnýchČSSD. Naopak nejvyšší účast vykazuje dlouhodobě KSČMTOP 09. Někteří poslanci se vymlouvají, že chodit do Sněmovny ‘nemá smysl’, protože vládní koalice pohodlnou většinou prohlasuje cokoli. Ve druhé polovině roku už byl ale poměr hlasů jen velmi těsný, a docházka řady poslanců zůstala i přesto tristní,“ poznamenal Gregor.

Poslanci s nejvyšší docházkou
pořadíjméno
stranická příslušnost
procentuální účast na důležitých hlasováních 
1.
Rudolf Chlad
TOP 09
100
2.Josef Cogan
TOP 09
100
3.Jaroslav Eček
TOP 09
100
4.
Jiří Rusnok
LIDEM; zvolen za VV
100
5.
Gabriela Pecková
TOP 09
100
6.
Jan Pajer
ODS
99
7.
Jiří Petrů
ČSSD
99
8.
Lenka Andrýsová
LIDEM; zvolena za VV
99
9.
Roman Váňa
ČSSD
99
10.
Ladislav Jirků
TOP 09
99