Většina jihočeských silnic je sjízdná, pouze na komunikaci první třídy na Prachaticku a na vozovkách nižších tříd na Prachaticku, Jindřichohradecku a Táborsku musí být řidiči opatrnější než jindy.

Teploty se v regionu většinou pohybují nad nulou. Jen na jihozápadě území sněží, jinak meteorologové nehlásí žádné srážky. Přes den mají teploty vystoupat až k sedmi stupňům Celsia.

Ve vyšších polohách Vsetínska leží místy na silnicích nižších tříd uježděná vrstva zledovatělého sněhu. Podobná situace je u slovenských hranic v okolí Brumova-Bylnice na Zlínsku. Řidiči v těchto místech musejí být opatrní také kvůli mlze. Silnice první třídy jsou ve Zlínském kraji holé a mokré či vlhké, sjízdné bez omezení.

Silničáři nabádají k opatrnosti také na silnicích nižších tříd na Kroměřížsku, které jsou mokré.

Zavřená silnice na Orlickoústecku

Na silnicích v Pardubickém a Královéhradeckém kraji zůstávají ojediněle zbytky sněhu. Leží zejména v horských oblastech na silnicích nižších tříd.

Kvůli popadaným větvím je uzavřená jedna silnice na Orlickoústecku. Jedná se o silnici druhé třídy mezi Ostrovem a Skuhrovem. Zbytky sněhu zůstávají v oblasti Orlických hor a také Krkonoš, v blízkosti Lanškrouna a Žamberka. Zmrazky se mohou objevit na komunikacích ve Svitavách. Na náledí silničáři upozorňují v okolí Moravské Třebové.

Na silnicích nižších tříd na Žďársku leží zmrazky. Ostatní komunikace ve východní části Vysočiny na Žďársku a Třebíčsku jsou holé a vlhké. Řidiči tam musejí jízdě věnovat zvýšenou opatrnost, doporučují silničáři. Jinde na Vysočině jsou silnice sjízdné bez omezení.