V poklidné atmosféře organizátoři vyzývali kolemjdoucí, aby se připojili k akci, která si připomíná první výročí od exprezidentova úmrtí. Část z lidí měla balónky, na něž psali přání o tom, kam by se země v budoucnu posunout a jak by měla vypadat.

Shromáždění organizátoři svolali s podtitulem S Havlem dál. Příchozí mají v plánu se vydat v průvodu na Hradčanské náměstí. "Důležité je, že jsme se tady sešli a že lidé jsou ochotni přijít do zimy a že vzpomínka na Havla je pro ně stále živá," řekl organizátor Lukáš Sedláček.

U sochy sv. Václava na Václavském náměstí se v úterý 18. prosince 2012 scházeli lidé, aby si připoměli první výročí smrti prezidenta Václava Havla.

U sochy sv. Václava na Václavském náměstí se v úterý 18. prosince 2012 scházeli lidé, aby si připomněli první výročí smrti prezidenta Václava Havla.

FOTO: Petr Hloušek, Právo

ČTETE TAKÉ: Lidé vzpomínají na Havla srdci ze svíček i ohrnutými kalhotami

Lidé si také ohrnovali kalhoty

Setkání, inspirované i písní Jednou budeme dál, která zněla během přelomových událostí roku 1989, podpořila řada osobností veřejného života. Připojili se k ní také aktivisté, kteří šíří na sociálních sítích výzvu k ohrnutí kalhot na Havlovu počest.

"Kalhotový den" má podle nich připomenout, že Havel měl při své inauguraci v prosinci 1989 nápadně krátké kalhoty. Havlovu památku si v těchto dnech připomínají politici, kulturní instituce, krajané.