"Příkrá slova pana prezidenta mě velmi mrzí. Myslím, že je zbytečné nadále hrotit situaci. Znovu zdůrazňuji, že jsem s nikým žádnou dohodu o personálních otázkách na ministerstvu obrany neuzavřela.  O žádné takové dohodě nevím a nebyla jsem v tomto směru ani informována," sdělila Právu.

Peake trvá na tom, že má plné právo vybrat si své nejbližší spolupracovníky. "Stejně tak trvám na svém záměru vytvořit civilní vedení ministerstva obrany. Nesu plnou odpovědnost za resort, který mi byl svěřen," dodala Peake, která i nadále věří, že Klaus její stanovisko akceptuje.

Kroky Peake narušily elementární důvěru vlády, řekl Klaus

"Když jsem si telefonoval s premiérem (Petrem) Nečasem, tak mě ujišťoval, že stabilita, počínaje prvním náměstkem ministra, bude zajištěna. To jsem vzal na vědomí, a když jsem se dozvěděl, že se to stalo (odvolání Picka pozn. red.), tak jsem svým způsobem nevěřil svým vlastním uším," řekl v neděli Klaus, podle něhož byl podobně zaskočen i Nečas.

Už dříve Klaus uvedl: "Buď jsem byl oklamán já panem premiérem, nebo byl oklamán pan premiér paní ministryní".

Peake odvolala vedle Picka i šéfa úřadu pro vyzbrojování Pavla Bulanta. Ředitelem Národního úřadu pro vyzbrojování byl jmenován místo Bulanta Jaroslav Štrupl, dosavadní zástupce ředitele a ředitel odboru řízení vyzbrojování, výzkumu a vývoje.