"Během dne se prý prostřednictvím registru uskutečnilo v celé ČR 8800 transakcí, což je běžný stav," uvedlo odpoledne ministerstvo.

Registr vozidel se napojil na další databáze. A zhroutil se

Podle samotných úředníků na registračních pracovištích ale systém v řadě měst během dnešního rána zkolaboval a několik hodin byl mimo provoz. Úplný kolaps systému podle úředníků potkal například Pardubice, Karvinou, Kladno nebo Prahu. Na pracovištích se sice podařilo systém znovu zprovoznit, byl ale pomalý a řadu úkonů v něm úředníci nemohli vůbec provádět.

„Nezřídka jsme se dostali až do finální fáze, kde nám potom na obrazovce namísto regulérního zápisu do technického průkazu naskočil error a bylo hotovo,“ popsaly situaci například trutnovské úřednice.

Podle Drobného se ale na pracovištích centrálního registru nic výjimečného nedělo a stejným způsobem by měl fungovat i v budoucnu. Další zátěžovou zkouškou pro systém by mělo být pondělí, kdy je na rozdíl od čtvrtka otevřeno na většině registračních pracovišť. Dnes bylo k systému podle ministerstva dopravy připojeno 977 z nich, v pondělí očekávají 1440 přihlášených uživatelů.