Režie prezidentského klipu se ujal Filip Renč, hudbu složil Daniel Barták ml. „Je to obyčejný spot, který si na nic nehraje,“ pronesl Renč. „Miloš Zeman je sympatický a pokorný herec,“ doplnil režisér, který bude v přímé volbě volit právě Zemana. Klip se točil na Vysočině a v Praze. Zahrála si v něm i expremiérova dcera Kateřina, která se už před časem zapojila do prezidentské kampaně.

Zeman nezůstal nic dlužen své pověsti a nešetřil bonmoty. „Není určen k tomu, aby se vysílal při příležitosti pohřbu,“ řekl ke klipu, který se mu podle jeho slov velmi líbí. „Mně se to tak líbilo, že si to video v kanceláři vysíláme stále,“ prozradil. Prezidentský kandidát také zdůraznil, že nesnáší amatéry, a tak když se do této role při natáčení spotu dostal, snažil se projevovat úctu k profesionálům.

Zleva Kateřina Zemanová, Miloš Zeman a Filip Renč představili 13. prosince 2012 volební spot pro nadcházející prezidentské volby.

Zleva Kateřina Zemanová, Miloš Zeman a Filip Renč představili 13. prosince 2012 volební spot pro nadcházející prezidentské volby.

FOTO: Jan Handrejch, Právo

Moderátorské role se při představení klipu zhostil herec Marek Vašut. Zavzpomínal, že se současným prezidentským kandidátem se osobně seznámil 18. listopadu 1989 v Národním divadle, které po zásahu na Národní třídě vstoupilo do stávky. Vašut uvedl, že mu v paměti zůstaly tři osobnosti, které na prknech Zlaté kapličky v té době promluvily.

Kromě Zemana jmenoval Václava Havla a Vladimíra Dlouhého. Právě Zeman podle Vašut sklidil díky své schopnosti ironie a sebeironie v publiku nejvíce smíchu. Současného prezidentského kandidáta ale měl Vašut v povědomí už od srpna 1989, kdy vyšel jeho kritický článek k situaci v ČSSR v Technickém magazínu.

„Jak je pro Miloše Zemana zvykem, článek byl navíc vtipný,“ zavzpomínal Vašut.  Herec také podotkl, že kdybychom žili v ideálním světě, volil by Karla IV. Ale jelikož v takovém světě nežijeme, Vašut deklaroval, že bude volit Zemana, kterého považuje za nejlepšího kandidáta.