Dvojkou na kandidátce je poslanec Pavel Svoboda a trojkou šéfka ODA Jiřina Nováková. Na čtvrté místo povýšil poslanec Svatopluk Karásek, který se před časem stal členem US-DEU. Původně měl atakovat europarlament ze šesté pozice.

"Jsem ráda, že se podařilo uzavřít dohodu středopravých stran o společné kandidátce do Evropského parlamentu. Je liberální, naplněna osobnostmi a povedu ji s veškerým nasazením. Jako jediná podle mého názoru splňuje kritéria, které nastavila Evropská unie pro výrazné zastoupení žen," řekla novinářům Helena Rögnerová.

Unionisté věří v úspěch

Do voleb půjdou unionisté společně se třemi menšími liberálními stranami - ODA, Cestou změny a Liberálně-reformní stranou (LiRA). Předseda US-DEU Petr Mareš by považoval za úspěch, kdyby se do EP dostali více než dva lidé z kandidátky, ale bez šance nevidí ani čtvrtého v pořadí Karáska.

I když průzkumy zatím nedávají unionistům příliš šancí překročit pětiprocentní hranici nutnou pro vstup do Evropského parlamentu, politici této strany věří, že do června se jim podaří přesvědčit dostatek voličů.