Bělobrádek na sjezdu zkritizoval celou řadu vládních projektů od sKaret po centrální registr vozidel. DO ODSTOP 09 se pustil podle svých slov nikoli proto, že je pravicová, ale že dělá kroky, které jsou v neprospěch České republiky.

Stát podle něj dokonce přestává plnit své funkce, konstatoval s odkazem na informační systém (IS) ministerstva práce a sociálních věcí. „Prý ušetřili na provozních nákladech 200 miliónů Kč. Nový IS ale stál nás, daňové poplatníky cca 2,5 - 3,5 miliardy korun. A stále není plně funkční, centralizuje a komplikuje státní správu,“ řekl.

Bělobrádek: V EU máme pověst podvodníků

Na paškál si vzal také vztahy České republiky k Evropské unii. V EU máme prý pověst podvodníků, k čemuž měla jen přispět skutečnost, že se při čerpání evropských fondů v Česku ve velkém krade a podvádí. „Nejde o Brusel, ale o nás samotné, abychom my doma měli větší pořádek," konstatoval a doporučil koaličním stranám, aby se státními financemi lépe hospodařily.

Lidovci pořádají svůj sobotní sjezd v Jihlavě. Jak už dříve avizovali, mělo by se na něm rozhodnout o dalším politickém směřování strany, tak aby strana přilákala nové voliče před příštími volbami do SněmovnyEvropského parlamentu. Rozhodnout se má například o větším otevření partaje. Lidovci by se podle Bělobrádka měli představit jako alternativa současné politiky.