„Je přirozené, že se Jiří Dienstbier, jako hlavní prezidentský kandidát levice a levého středu, uchází o podporu KSČM, která vlastního kandidáta nemá. Věřím, že KSČM podpoří toho, kdo české politické levici pomáhá a ne kandidáta, který ji trvale rozbíjí a poškozuje, jako to v posledních letech dělá Zeman,“ uvedl Sobotka ve čtvrtek na svém Facebooku.

Zemana, kterého navzdory oficiálnímu stanovisku strany podporují někteří členové ČSSD, například místopředsedkyně Marie Benešová, Sobotka obvinil, že není levicovým kandidátem. [celá zpráva]

„Koneckonců, Zemana podporuje Václav Klaus a řada lidí z ODS, což dostatečně vypovídá o skutečné orientaci Zemanova volebního tábora. Tam už dávno nejde o hodnoty, ale o byznys podnikatelských přátel z doby opoziční smlouvy,“ míní šéf sociální demokracie.

Zeman a Dienstbier v pátek dopoledne zavítají na jednání výkonného výboru komunistů, který zasedá v pražském stranickém sídle v ulici Politických vězňů. Budou čelit otázkám členů tohoto orgánu KSČM a představí svůj program. [celá zpráva]

Příští týden v sobotu by se komunisté na rokování ústředního výboru mohli rozhodnout, kterého z kandidátů doporučí volit.