V Jihočeském kraji platí na silnicích kalamitní stav, nejvíce je ohroženo Prachaticko a Českobudějovicko. Na vině je zejména těžký sníh, pod jehož vahou padají stromy a kterého napadlo až dvacet centimetrů. Desítky jich likvidují od středečního večera hasiči na Šumavě. Kvůli velkému počtu stromů je od středy uzavřená například silnice mezi Nýrskem a Železnou Rudou, uvedl mluvčí krajských hasičů František Vaško. Padající stromy uvěznily i několik automobilů, zraněn ale zřejmě nebyl nikdo.

Podle dispečinku krajských silničářů jsou zavřené i některé další silnice například u Dlouhé Vsi, u Sušice či Srní. Tam, kde silnice neblokují stromy, odklízejí cestáři sníh. Jízda na Šumavu vyžaduje ale podle dispečerky silničářů maximální opatrnost a pozornost. V jiných částech kraje - zejména na jihu Plzeňska, na Domažlicku a Tachovsku napadlo kolem pěti centimetrů sněhu. Silnice jsou sjízdné, i zde je nutné jezdit opatrně.

Na horách sněží

V Krušných horách a dalších vyšších polohách Ústeckého kraje hustě sněží. Silnice jsou zatím na celém území kraje s opatrností sjízdné, ale  tvoří se sněhové závěje. Silničáři mají v horách veškerou techniku. Pluhy průběžně odstraňují napadaný sníh a komunikace se solí. V nižších polohách jsou vozovky mokré, teploty se zde pohybují okolo nuly.

Na silnicích Olomouckého kraje sníh na silnicích většinou taje. Silničáři nehlásí problémy se sjízdností, od vyšších poloh však upozorňují na vrstvu rozbředlého sněhu. Zejména na Šumpersku a Jesenicku fouká silný vítr a místy se tvoří sněhové jazyky.

Libereckém kraji napadlo přes noc místy až 15 centimetrů nového sněhu a na většině míst stále sněží. Odklízení sněhové nadílky komplikuje navíc silný vítr, silnice jsou ale sjízdné.

Nejméně sněžilo na Českolipsku, kde napadlo do pěti centimetrů sněhu. Ve vyšších polohách a na silnicích nižších tříd na Liberecku, Jablonecku a Semilsku musí podle silničářů počítat řidiči s ujetou vrstvou sněhu. Na Jablonecku silničáři likvidovali několik spadlých stromů a ulámaných větví.

Sněží i ve vyšších polohách Pardubického kraje, všechny silnice jsou ale sjízdné. Silnici z Hlinska na Poličku v kopci u Františku ráno zatarasily kamiony. "Napadl těžký mokrý sníh, takže jakmile se ujel, vytvořila se absolutně kluzká vrstva a kamiony měly problémy," uvedl dispečer krajské správy silnic Marian Cvrkal. Kamiony stály také ve stoupání z Trhové Kamenice na Rohoznou.