Nyní na většině území kraje vydatně prší a fouká silný nárazový vítr, v některých horských oblastech stále sněží. ČTK to ve středu řekl vedoucí provozu královéhradecké krajské správy a údržby silnic Petr Zima.

"Silnice první třídy a ostatní komunikace v nižších oblastech jsou mokré a sjízdné bez omezení, v horských oblastech kraje jsou silnice po nočním sněžení sjízdné se zvýšenou opatrností," řekl Zima s tím, že silničáři zasněžené úseky pluhují a sypou inertní drtí. Dnes ráno v kraji nasadili na údržbu silnic pět sypačů.

Silničáři dnes také kvůli silnému větru varují řidiče před možnými polomy a ulomenými větvemi na vozovkách. Průjezdné už jsou silnice mezi Vysokou nad Labem a Opatovicemi na Hradecku a také úsek mezi obcemi Zboží a Žireč na Trutnovsku. Ty byly od víkendu uzavřeny kvůli zvýšené hladině Labe. V Královéhradeckém kraji je dnes zataženo, teploty se pohybují od minus dvou do pěti stupňů Celsia.

Na Šumavě až 20 centimetrů

Až 20 centimetrů sněhu napadlo v noci na Šumavě, silničáři tam doporučují jízdu se zvýšenou opatrností a zimní výbavou. Na Šumavě stále sněží, v nižších polohách Jihočeského kraje prší nebo padá déšť se sněhem. Horské silnice cestáři udržují pluhy, místy na nich leží vrstva rozbředlého sněhu. "Problémy jsou na silnici 1/4 v úseku Kubova Huť a na silnici 1/39 na trase Volary - Horní Planá, kde je nutná zimní výbava, kamiony by měly mít sněhové řetězy", řekl dispečer Správy a údržby silnic Jihočeského kraje Josef Bican.