„Skáčeme (Miroslavu) Kalouskovi na špek,“ uvedl Fuksa, který podrobil kritice jednotlivá opatření balíčku, byť uznal, že je připraven je vyjma změn DPH podpořit. Fuksa zároveň vyzval Kalouska, aby našel v rozpočtu 16 miliard a opustil plán na zvýšení daní.

Jedinou šancí ke schválení balíčku je podle Fuksy jeho přijetí bez zvyšování DPH.

Fuksův předřečník Bohuslav Svoboda přirovnal ODS k pacientovi na jednotce intenzivní péče, který potřebuje transfúzi čerstvé krve. Jinak mu podle primátora "bleděmodré Prahy" hrozí totální ztráta důvěryhodnosti.

Vládnout je těžké, připomněl na kongresu Langer

Na kongresu vystoupil i někdejší čelný představitel ODS Ivan Langer, který zdůraznil, že vystupuje jako řadový člen. "Vládnout je těžké, já to zažil a již to nikdy zažít nechci," dodal Langer s tím, že mu to nikdo nevěří. Následně sám sebe označil za "starou vykopávku".

Podle Langera má ODS na kongresu dokázat voličům, že pochopila jejich vzkaz z krajských voleb. ODS by podle něj měla hájit své voliče a jejich zájmy. A voliči by to měli vědět.

Více o kongresu ODS
Silnou ODS by ceremoniář a kladeč věnců neohrozil, řekl Topolánek
Topolánkův projev byl perfektní, břitký, ale také pubertální, zní z ODS
Je to pro mě politická lekce, kál se v projevu Nečas
Kalousek se raduje, že ODS rozhádal kvůli pitomosti, tvrdí Fuksa
Nechápu, jak chce Nečas bojovat sám proti sobě, rýpl si Tluchoř
Nebude to nuda v Brně, přivítal Nečas delegáty kongresu ODS

Podle dalšího z rebelů Petra Tluchoře by měl předseda ODS Petr Nečas vedle přiznání chyb vyvodit i odpovědnost. "Petr Nečas udělal první krok a uznal své chyby, teď by měl udělat druhý krok a převzít za ně odpovědnost," citovala jej ČTK.

Rovněž vystoupení se vesměs točila kolem neúspěchu strany v nedávných krajských volbách i potřebách změn, které by občanským demokratům zlepšily reputaci v očích voličů.