Aby mohl kandidovat na prezidenta, potřebuje buď 50 tisíc podpisů občanů, nebo podporu 20 poslanců nebo deseti senátorů. Strana svobodných občanů, která na Hrad Jakla nominuje, vyrazila mezi poslance a už se jim podařilo ulovit prvního: odpadlíka z ODS Michala Doktora, který je dnes členem hnutí Jihočeši 2012.

Michal Doktor ve středu informaci Právu potvrdil. „Ano, je to pravda,“ řekl Doktor s tím, že dříve takto podpořil i prezidentskou kandidaturu senátora Tomia Okamury.

„Myslím, že do tohoto klání by se měli zapojit především ti koně, kteří jsou schopni skočit Taxisův příkop. Zdali doběhnou do cíle a jezdci zůstanou v sedle, to už je na těch kandidátech. Oba ale splňují předpoklady na to, aby kvalitu soutěže zvýšili, u obou vycházím z mnoha let osobních zkušeností,“ sdělil Právu Doktor.

„V současné době nám členové a příznivci zasílají podpisové archy, počet podpisů se pohybuje okolo 20 000 a neustále se zvyšuje. Jelikož se ale domníváme, že nestihneme potřebných 50 000 podpisů od občanů nasbírat, zahájili jsme sběr podpisů poslanců,“ uvedla pro Právo tisková mluvčí Svobodných Tereza Melišová.