„Důvěra voličů pro mě znamená velký signál, že lidé, stejně jako já, chtějí radikální změny, že chtějí více přímé demokracie, že chtějí politiky odpovědnější a politiku zodpovědnější. Důvěra voličů mě přesvědčila, že má smysl v přímé volbě kandidovat a získat co nejsilnější mandát k prosazení důležitých změn pro naši republiku. Proto teď oficiálně ohlašuji, že se budu ucházet o prezidentskou kandidaturu,“ řekl v Napajedlích po boku své přítelkyně Tomio Okamura.

Čtyřicetiletý Okamura podniká převážně v cestovním ruchu, do politiky se vrhl letos s tím, že bude nejprve kandidovat do Senátu, načež zváží i účast v bojích o Hrad.

Podle nedávného průzkumu agentury ppm factum má Okamura v prezidentském klání podporu 7,9 procenta voličů, na žebříčku se tak nachází s poměrně značným odstupem na třetím místě za Janem Fischerem (30,1 %) a Milošem Zemanem (21,9 %). [celá zpráva]

Přímá volba prezidenta se bude konat příští rok v lednu.

ČTĚTE TAKÉ:
ČSSD slaví vítězství nad ODS, ale hlavně nad komunisty
ODS dostala v senátních volbách na frak 
Komunisté se těšili na historický úspěch, ve druhém kole ale propadli 
Za Piráty usedne v Senátu Michálek, který upozornil na údajnou korupci 
Ani přes historický úspěch to Dolejš do Senátu nedotáhl. Neporazil Filipiovou 
Musíte ověřovat, že rezonujete s lidmi, tvrdí budoucí senátorka Wagnerová 
Comeback se nekoná, někdejší šéf Sněmovny Vlček v Šumperku neuspěl 
Za nos by se měla chytit hlavně ODS, tvrdí politologové o výsledku voleb
Úspěch levice v senátních volbách asi zbrzdí reformy, myslí si ekonomové
V Senátu končí Vondra i matador Pithart
V Hradišti volilo 13 lidí, komise z nudy luštila křížovky
Čtyři poslanci se budou stěhovat, byli zvoleni do Senátu
ČSSD vyinkasuje za senátory 41 miliónů, ODS o 8,5 miliónu přijde
O podobě Senátu rozhodlo půl miliónu lidí

V boji o Senát porazil Mišáka z ČSSD

V senátních volbách Okamura porazil dosavadního zlínského hejtmana Stanislava Mišáka (ČSSD). Okamura získal 66,23 procenta, hlas mu dalo 17 401 občanů. Dosavadní senátorka Jana Juřenčáková (STAN) mandát neobhájila.

Narodil se v Tokiu japonskému otci, matka pochází z Moravy. Většinu života ale prožil v Čechách. Od roku 1994 podniká v cestovním ruchu, je jednatelem cestovní kanceláře Miki travel na dovoz asijských turistů do ČR, spoluvlastní prodejnu a velkoobchod s japonskými potravinami Japa. Je viceprezidentem Asociace českých cestovních kanceláří a agentur.

Mišák prohrál s Okamurou i v Otrokovicích na Zlínsku, kde byl dlouhé roky starostou. Podnikatel jej tam porazil ve dvanácti z celkových třinácti otrokovických okrsků. Porážku musí Mišák skousnout i v rodném Brumově-Bylnici.