"Volby jsou intimní záležitostí, ale každý ví, že jsem zakládal ODS a že jsem byl hlavním tahounem toho, abychom se zejména v ekonomické oblasti zbavili komunismu a komunistického dědictví. Myslím, že se docela dá hádat, koho jsem volil," řekl po odchodu z volební místnosti novinářům.

Druhé kolo rozhodne o obsazení třetiny Senátu

Prezident se vrátil ke svému proslovu pro Konfederaci politických vězňů, ve kterém kritizoval vládní strany za to, že neuznaly svoji prohru. "Nemyslím si, že ty volby někdo vyhrál, spíše si myslím, že ty volby někdo prohrál. A nikde jsem neviděl, že by ty strany, které volby vyhrály, měly tak mimořádný volební program, který by si každý z občanů ČR pečlivě prostudoval, byl jím oslněn a rozhodl se, že teď půjde volit, že ho teď přesvědčily," podotkl s tím, že neprobíhala mimořádná kampaň.

Podle Klause sociální demokraté a komunisté ani nepřišli s charismatickými lídry, kteří svým šarmem oslňují každého voliče. "Viděl jsem absenci i na druhé straně, a to je pro mě pravá příčina toho, jak minulý týden dopadly volby," dodal.