Výrazné posuny na kandidátkách se udály i v dalších krajích. Nynější středočeská hejtmanka Zuzana Moravčíková (ČSSD), která v čele regionu nahradila Davida Ratha, se díky voličům posunula ze sedmého na druhé místo.

V jižních Čechách preferovali voliči TOP 09 a STAN někdejšího hokejistu Jaroslava Pouzara, který se ze 13. místa dostal na druhé. Podobně se na kandidátce ODS dařilo bývalému vynikajícímu fotbalistovi Karlu Poborskému. Ten se z osmého místa vyhoupl na třetí. [celá zpráva]

V Královéhradeckém kraji uspěl senátor Miroslav Antl, který se na kandidátce ČSSD posunul ze 13. místa do čela kandidátů. Z 15. na třetí místo kandidátky sociální demokracie se dostal i náchodský starosta Jan Birke.

Ještě výrazněji zabodoval v Karlovarském kraji Pavel Čekan, jehož preferenční hlasy katapultovaly z 25. místa na kandidátce ČSSD na druhé.

Výrazný posun zažila i ODS na Vysočině. Poslankyně Jana Fischerová se z 41. místa dostala na páté.

Preferenční hlasy katapultovaly i Vlastimila Válka, který na jihu Moravy kandidoval za TOP 09 a Starosty pro Jihomoravský kraj. Z 24. místa se posunul na třetí. Podobně se na kandidátce lidovců vedlo Zdeňku Pešovi. Ten poskočil z 22. na třetí pozici.