Policie zatkla Marka Dalíka v neděli. Podle vyšetřovatelů se pokusil o podvod, když měl žádat o úplatek při jednání o nákupu transportérů Pandur pro českou armádu. Za peníze údajně slíbil pomoc, aniž by prý mohl cokoli reálně ovlivnit. Hrozí mu za to až 10 let vězení.

Jak už se stalo v minulých týdnech zvykem, i krátce po Dalíkově zatčení se na internetu objevily zesměšňující koláže. Jejich častým protagonistou je i někdejší premiér Mirek Topolánek, se kterým Dalík blízce spolupracoval.

Na jedné z fotografií například autor připodobnil Dalíka s Topolánkem k protagonistům snímku Marečku, podejte mi pero. Z obrazu na ně „dohlíží“ prezident Václav Klaus.

FOTO: vtipy.netroof.eu

FOTO: Facebook

V jiné montáži zase autoři poukázali na vliv, který měl Dalík na bývalého premiéra mít. Zkratka ODS je na billboardu u silnice vysvětlena jako „Občanská Dalíkova strana“.

Přestože okresní soud ve středu zamítl žádost žalobce o uvalení vazby na lobbistu a Dalíka propustil na svobodu, mnozí internetoví vtipálci by se zřejmě rozhodli jinak. Dalíka i s Topolánkem totiž umístili za zamřížované okno věznice.

FOTO: vtipy.netroof.eu