Počasí v následujících dnech bude hodně proměnlivé. Může za to střídání studené a teplé fronty od čtvrtka do soboty a nedělní příliv velmi studeného vzduchu od severozápadu.

Ve čtvrtek tak bude převážně oblačno až zataženo, postupně od severozápadu na většině území s deštěm. Teploty se budou pohybovat mezi 18 až 22 stupni Celsia.

Zejména západ republiky zasáhne odpoledne silný vítr, který může v nárazech v nížinách dosahovat až kolem 70 kilometrů v hodině. Na horách to může být až 90 kilometrů v hodině.

V pátek dopoledne už bude oblačnosti méně a během dne by měla ustoupit až na polojasno. Především na severozápadě země se mohou ještě vyskytnout přeháňky. Teploty se budou pohybovat mezi 17 až 21 stupni.

Studený vzduch prudce srazí teploty

Studená fronta zasáhne Českou republiku v sobotu. Zpočátku bude ještě polojasno, postupně bude ale přibývat oblačnost s občasným deštěm nebo přeháňkami. Teploty však budou vysoké, vyhoupnou se na 19 až 23 stupňů.

Velmi studené proudění zasáhne Českou republiku v neděli a srazí teploty na maximálních 12 až 16 stupňů. Obloha bude oblačná až polojasná, zejména na východě se mohou ojediněle vyskytnout přeháňky.

Také první polovina příštího týdne bude pod vlivem proudění chladného vzduchu. Odpolední teploty nepřekročí 16 stupňů, zatímco ranní se budou pohybovat mezi 6 až 1 stupněm. Očekávají se také přízemní mrazíky.