„Probral se včera večer. Sám přiznal, že si jich tam dal sedm,“ řekla Novinkám manželka hospitalizovaného muže. To samé předtím potvrdila příbramská policejní mluvčí Monika Schindlová.

Jinak ale mluví prodavačka z obchodu, kde se muž napil vodky podávané z plastového barelu. Ta řekla Novinkám, že si dotyčný dal jen jednoho panáka. „To jich tady pije vždycky víc,“ dodala.

Podle manželky je ale možné, že se prodavačka jen snažila zbavit odpovědnosti. Dodala, že jinde se její muž opít nemohl. Prohledali i celý byt, zda někde nenajdou lahev. „Opravdu je to tam od nich,“ řekla.

Policie pátrá po dalších barelech

Případ jejího muže je již několikátým, kdy musel být dotyčný hospitalizován po vypití nekvalitního alkoholu, zřejmě na otravu metylalkoholem. Před tím, než byl 65letý muž z Příbrami hospitalizován, začal vidět černobíle a potom zcela oslepl.

Také si přečtěte
Mobilizace hygieniků: Inspekce nasadila kvůli otravám všechny kontrolory
Policie je na stopě smrtícím barelům v obchodech, v Ostravě další otrávení metanolem
Vypil jsem dvě deci rumu, chutnal divně, řekl muž, který oslepl
Dva pacienti s podezřením na otravu metanolem leží v přerovské nemocnici
Lihoviny s metylalkoholem nepochází od nás, zní z Likérky Drak

Policie již proto zahájila kontrolu v příbramských provozovnách. „V některých z nich objevila stejné šestilitrové barely. Jsou vyrobeny z čistého plastu a nesou etikety Original jemná vodka nebo Tuzemák. Jako výrobce je uvedena Likérka Drak," řekla Novinkám Schindlová. [celá zpráva]