Škromach kritizoval údajnou špatnou dostupnost i obtíže, které mohou zdravotně postižení mít při výběrech z bankomatů.

Drábek zavádění sKaret obhajoval a odmítl rovněž kritiku, s níž v pořadu vystoupil předseda Národní rady osob se zdravotním postižením ČR Václav Krása. Ten poukazoval například na údajně zpoplatněné vyplácení dávek skrze poštovní poukázky. To ministr výslovně odmítl a připomněl, že všechny základní funkce karty, která bude sloužit i jako průkaz pro zdravotně handicapované, budou zdarma.

Nad některými ze Škromachových výtek se ministr pozastavoval s otázkou, má-li na ně vůbec reagovat.

sKarta
Sociální karty provozuje Česká spořitelna, která vyhrála v tendru. Příjemce dávek u ní bude mít konto, na něž bude dostávat příspěvky a podpory. S sKartou, která slouží i jako průkaz pro postižené, si peníze od státu vybere v bankomatu, v obchodě službou cashback, převede je na jiný účet či bude platit.
 zdroj: ČTK

V úvodní části debaty diskutovali Drábek se Škromachem o konci policejního prezidenta Petra Lessyho. Toho ministr vnitra odvolal poté, co byl obviněn Generální inspekcí bezpečnostních sborů (GIBS).

Zatímco Škromach hovořil o "ohrožení demokracie" a účelovém využití ustanovení zákona, Drábek odkazoval na dikci zákona, která by měla platit pro všechny a politikům nepřísluší jeho naplňování posuzovat.