Podle Stanjury poslankyně zůstane pouze ve výboru pro obranu.

„Jana Černochová se rozhodla sama dobrovolně opustit post členky bezpečnostního výboru a předsedkyně podvýboru pro reformu policie, aby předešla všem možným spekulacím, ve většině případů zbytečných,“ řekl Právu Stanjura. Dodal, že postoji své kolegyně rozumí.

Náměstek policejního prezidenta Martin Červíček

Martin Červíček

FOTO: Petr Hloušek, Právo

Právě soužití Červíčka a Černochové připomněl ve středu bývalý ministr vnitra a šéf véčkařů Radek John s tím, že když se Červíček neúspěšně účastnil výběrového řízení na policejního prezidenta před devatenácti měsíci, považoval se jeho vztah z poslankyní ODS za střet zájmů.

Rozhodnutí Černochové ocenil poslanec Viktor Paggio (LIDEM). "Bleskové jmenování nového policejního prezidenta jsem měl pod otazníkem hlavně proto, že jsem u něj cítil konflikt zájmů," uvedl s odkazem na angažmá poslankyně ve Sněmovně. "Dnešním odstoupením z těchto funkcí poslankyně Černochová potvrdila svou vysokou úroveň politické kultury a velmi si ji za to vážím," dodal a zmírnil tak napětí, které se v koalici objevilo po jmenování Červíčka policejním prezidentem. [celá zpráva]