"Byla to jediná možnost, jak se zbavit nepohodlného policejního prezidenta," řekl Lessy v České televizi. "Policejní prezident není neodvolatelný. Je tam jeden institut podezření z trestného činu. Ten byl použit v mém případě. Jinak mé funkční období je pětileté," dodal.

Na dotaz, zda věří ve svůj návrat do čela policie, Lessy odpověděl kladně: "Mám velké šance se do čela policie vrátit."

Šéf policie, který je nyní v pracovní neschopnosti, nechtěl upřesnit, na čem konkrétně GIBS obvinění staví. Vše hodlá konzultovat s právníkem a je připraven podat rozklad k ministrovi vnitra a bránit se právní cestou.

V tuto chvíli pouze uvedl, že důvody jeho obvinění prý nejsou nijak nové a vše se podle jeho slov již v minulosti objevilo v médiích.

Lessy loni v září v rozhovoru pro Právo nařkl svého někdejšího kolegu z jihomoravského krajského ředitelství a současného náměstka šéfa Zlínského kraje Vaňka z toho, že ho měl dlouhodobě krýt jeden z obviněných údajných členů tzv. Toflova gangu Rudolf Setvák, někdejší šéf brněnské pobočky policejní inspekce. Lessy potvrdil, že nynější obvinění souvisí právě s výroky na adresu Vaňka.

Vedením policie byl místo Lessyho pověřen jeho dosavadní náměstek Martin Červíček. [celá zpráva]