„Je pravda, že mě požádali o složení kauce. Já jsem zatím neučinil žádné rozhodnutí a nekloním se zatím k žádné variantě. Pokud bych se rozhodl jim vyhovět, podmínka je taková, že doloží dokumenty o tom, jak to ve skutečnosti s panem Rathem je, jestli může být něco pravdy na tom, že je částečně obětní beránek. To si vše mohu prověřit a na základě toho se můžu zamyslet,“ řekl ve čtvrtek Právu Janeček.

Doplnil, že se nad žádostí Rathových obhájců zamyslí během pátku.

Zástupci Davida Ratha už ve středu přišli s tím, že ohledně poslancova propuštění z vazby mají "radikální řešení", které chtějí veřejnosti představit. Tiskovou konferenci svolali na páteční odpoledne. Do té doby se k čemukoliv odmítají vyjádřit.

Poslanec v rozhovoru pro MF Dnes řekl, že "veřejnost se brzy dozví", jak to bylo s financováním kampaní ČSSD. [celá zpráva]

Karel Janeček je podnikatel a matematik. Založil firmu RSJ, která se věnuje obchodování na finančních trzích založenému na matematické analýze trhů. Založil také Nadační fond proti korupci, v němž spolupracuje například s podnikatelem Stanislavem Bernardem.