Podle ČT se společnost WWTP DKNL domáhá doplatků záloh na čištění v celkové výši pět miliónů korun. Radnice však tvrdí, že firma na peníze nemá nárok, protože čistírnu již neprovozuje a podalo návrh na odklad exekuce. Katastr nemovitostí podle ČT exekuci zatím nezapsal a majetek města neblokuje, v usnesení soudu je však uvedeno, že město od obdržení zásilky nesmí s majetkem nakládat.

Firma WWTP DKNL kvůli sporu o ceny s dvorskou radnicí na začátku února nechala 56 hodin téct do řeky splašky z šestnáctitisícového města. Ředitele společnosti WWTP DNKL Aleše Morávka se nepodařilo kontaktovat, jeho kolegyně řekla, že má dovolenou. Od dubna je novým provozovatelem čističky, kterou vlastní společnost Evorado Import, společnost LITAVE.

Firma WWTP DKNL tvrdila, že měsíční náklady na čistění odpadních vod činí bez zisku asi 3,5 miliónu korun, od města firma dostává 1,67 miliónu korun měsíčně. Firmě tak údajně vznikl za poslední roky deficit přes 100 miliónů korun, město však více platit nehodlá a hájí se tím, že nezná kalkulaci ceny.