Varování platí pro ÚsteckýLiberecký kraj, Karlovarsko a ve středních Čechách pro Kladensko, Mělnicko, MladoboleslavskoRakovnicko.

Studená fronta a s ní spojené bouřky během rána a dopoledne postupovaly přes Česko k východu. Fronta se nyní posunula nad Polsko.

Na severu území udeřily bouřky už v úterý večer. Během středečního rána a dopoledne se přesunuly přes severozápadní a střední Čechy na východ. Podle meteorologů byly ojediněle doprovázeny přívalovými srážkami, kroupami a silným větrem.

Video

Srážky na radaru ČHMÚ od 08:15 do 11:00.

 

Bouře zastavila vlaky

Kvůli silné bouřce nejezdily ve středu ráno vlaky mezi Děčínem a Drážďany, některé spoje nabraly i několikahodinová zpoždění. Podle informací Českých drah vypadlo na německé části trati napájení zabezpečovacího zařízení a poškodilo se trakční vedení. Asi od 10:00 se jezdí po jedné koleji, provoz měl být v plném rozsahu obnoven kolem poledne.

V Ústeckém kraji nad ránem podle informací ČMHÚ déšť krátkodobě zvýšil průtoky na malých tocích, jako je například Jílovský potok na Děčínsku, Přísečnice nebo Chomutovka na Chomutovsku. Kvůli malému množství vody v korytech ale nikde nevznikly žádné škody a na průtocích větších toků se výkyv téměř neprojevil.

Video

Srážky na radaru ČHMÚ od 6:15 do 8:45