„Je to ještě větší nesmysl než zaručená zpráva o objevení příšery v jezeře Loch Ness,“ komentoval z dovolené údajné štěpení šéf strany TOP 09 Karel Schwarzenberg.

Ministr financí a první místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek se pak na tiskové konferenci po jednání předsednictev obou subjektů ohradil proti „virtuální realitě, kterou vytvářejí některá média“. Poukázal na nedávný článek MfD o údajném štěpení uvnitř TOP 09 a Starostů. „Když už se neštěpíme uvnitř, snaží se nás štěpit zvenku,“ řekl Kalousek.

Šéf hnutí Starostové a nezávislí a předseda poslaneckého klubu TOP 09 a Starostové Petr Gazdík zdůraznil, že oba subjekty tvoří jeden z nejjednotnějších klubů ve Sněmovně. Za Starosty a nezávislé ujistil, že dochází k dodržování smlouvy s TOP 09. „Žádné problémy se nám nekupí, jak psala Mladá fronta,“ řekl.

„Situaci vyhodnotíme po krajských volbách,“ dodal Gazdík s tím, že jednání o případném prodloužení či neprodloužení smlouvy není žádnou šokující informaci, jak se to snažila interpretovat některá média. „To, že smlouva končí na konci roku 2012, je tři roky známý fakt,“ řekl.