Dvořák se, stejně jako skupina PPF, již dříve pro tisk vyjádřil, že Železného nepovažuje za majitele většinového podílu. A proto ani nehodlají na jeho sdělení nikterak reagovat.

Spor o to, kdo je právoplatným majitelem podílů ve společnosti CET 21, která má v držení licenci na vysílání televize Nova, se v těchto dnech znovu rozhořel. Právník bývalého ředitele Novy a senátora Vladimíra Železného Robert Vladyka a mluvčí televize Nova Daniel Plovajko vydali přitom pro tisk zcela protichůdná písemná stanoviska.

Železnému sice sdělil v prosinci Městský soud v Praze, že zahájil řízení o zápisu jeho šedesátiprocentního obchodního podílu v CETu 21, ale skupina PPF, současný majitel Novy, se proti rozsudku v řádném termínu koncem ledna odvolala. Odvolací soud se ještě nevyjádřil.

"Rozhodnutí soudu není pravomocné, a tedy nic nemění na stávající situaci, která je taková, že Železný nevlastní žádný podíl ve společnosti CET 21. I kdyby skutečně nějaký podíl vlastnil, musel by ho dle uzavřených platných smluv stejně převést na finanční skupinu PPF," prohlásil Plovajko.

Železného právní zástupce Robert Vladyka ale tvrdí, že Železný nemá žádnou platnou smlouvu, která by ho zavazovala převést šedesátiprocentní obchodní podíl v CET 21 na PPF.

Železný chce i Českou produkční 2000

Vladyka dále sdělil, že Železný na základě dříve uzavřené smlouvy uplatnil nárok na sto procent akcií servisní organizace TV Nova České produkční 2000. Plovajko na to reagoval prohlášením, že Železného opce na Českou produkční zanikla v roce 2002. "Proto považujeme její uplatňování ze strany Železného za zcela irelevantní a bezpředmětné," dodal Plovajko.