Semafor má podle magistrátu zklidnit provoz na magistrále. Původně měly být na páteřní komunikaci instalovány dokonce dva semafory. Druhý měl být na úrovni křížení s Michelskou ulicí. Tam se však momentálně opravuje vozovka a zkušební provoz by nebyl efektivní. Celkem město vytipovalo celkem šest míst, kde by se mohly semafory v budoucnu objevit.

 

FOTO: David Ryneš, Mapy.cz

Praha chce dlouhodobě magistrálu zklidnit a snížit počet vozidel, která po ní denně projedou. Nyní se jedná o 100 000 vozidel denně a k zásadnímu poklesu nedojde, dokud nebude zprovozněn tunelový komplex Blanka.

Magistrála jako bulvár

"Chceme, aby se z dálnice stal bulvár," nastínil představy města náměstek primátora Josef Nosek (ODS). Nynější opatření nicméně pomůže především obyvatelům Legerovy ulice, kterým by kolony neměly postávat pod okny.

Pracovník společnosti Eltodo při instalaci semaforu

Pracovník společnosti Eltodo při instalaci semaforu

FOTO: Stanislav Peška, ČTK

Ne všichni jsou ze semaforu nadšeni. Praha 4, na jejíž území se kolony z Legerovy ulice posunou, označuje budování dalších semaforů na magistrále za "nekoncepční opatření" a apeluje na potřebu dostavby Pražského okruhu.

Skutečností je, že namísto blikání, které předváděl minulý týden, začal v neděli semafor fungovat v rámci prázdninového provozu.