„V úterý kolem čtvrté hodiny ranní jsme začali tento incident šetřit jako přestupek. Ale podstatný ve vyšetřování je rozsah zranění, takže vyšetřovatelé to mohou přehodnotit na trestný čin. K napadení úředníka mělo dojít kolem čtvrté hodiny ráno,“ informoval Právo mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Poranění muže jsou podle tiskové mluvčí Prahy 2 od pohledu hrůzná. „Já jsem kolegu viděla až ráno poté, co ho ošetřili, ale ta zranění vypadala i tak velmi ošklivě. Měl tržné rány na hlavě, zhmožděný obličej, podlitiny, prasklé žilky v očích a nateklé rty,“ řekla redakci Práva mluvčí Prahy 2 Ilona Chalupská s tím, že úředník dále chodí do práce.

Úředníkům Prahy 2 vadí nepořádek, který po aktivistech zůstává.

Úředníkům Prahy 2 vadí nepořádek, který po aktivistech zůstává.

FOTO: MČ Praha 2

Stejně jako působí nestandardně počínání aktivistů, kteří ve stanech v památkové zóně táboří, není obvyklá ani kontrola úřadu v takto brzkých ranních hodinách.

„Tento kolega je náruživý cyklista a den předtím nám i hlásil, že půjde situaci na místě zmonitorovat a pořídí fotodokumentaci, takže postupoval naprosto standardně, tak jako vždycky,“ komentovala neobvyklou denní dobu na kontrolu Chalupská.

Nefotit!

Při pořizování fotografií měl úředníka jeden z aktivistů napadnout, k němu se poté přidal i druhý. „Podle jeho popisu ho nejdřív napadl jeden muž a pak přišel další, který ho držel, když ho útočník bil,“ popsala průběh napadení mluvčí.

Úředníkům Prahy 2 vadí nepořádek, který po aktivistech zůstává.

Podle úředníků Prahy 2 nemají aktivisté pod Vyšehradem co dělat.

FOTO: MČ Praha 2

Obhajobu aktivistů, že úředníka napadli poté, co na místě sám měl rozhazovat odpadky a pak je fotit, zcela odmítla. „I na naší starší fotodokumentaci je patrné, že je v místě velký nepořádek, který dělají právě aktivisté, kteří tam stanují. Nemluvě o tom, kam chodí na záchod,“ dodala Chalupská.

Radnice Prahy 2 proti aktivistům už zahájila správní řízení právě kvůli podezření, že se za petiční akcí skrývá obyčejné táboření v památkové rezervaci.