„Nezaznělo slovo slib, ale naznačil, že v září skončí,“ uvedl Kubice ve vysílání České televize a dodal, že nebude na konec Lessyho tlačit. Situace je podle jeho slov natolik vyhrocená, že by nebylo dobré „házet do ohně další kanystr s benzínem“.

Kubice uvedl, že mu Lessy svůj záměr oznámil v červnu, když s ním chtěl zahájit řízení o odebrání osobního ohodnocení. Ministr od něj podle svých slov upustil právě proto, že policejní prezident oznámil odchod z funkce.

Lessy jakoukoliv dohodu s ministrem popřel. [celá zpráva]

Podle Kubiceho není Lessyho popření červnové „dohody“ překvapivé. „Vždycky to takhle dopadlo,“ dodal s odkazem na předchozí spory, které s šéfem policie vedl.

Chybí koncepce policie, vyčítá ministr Lessymu

Lessy podle něj nebyl schopen předložit koncepci policie a k redukci počtu policistů na nynější stav došlo „samospádem“ a nikoliv manažerskými zásahy vedení. Kvůli tomu má sbor nadbytek funkcionářů a málo lidí v činné službě. Kubicemu se nelíbí ani to, že se Lessy začal opírat o odbory.

Čtěte také:
Lessy už je za hranou, zkritizoval policejního prezidenta Nečas
Policejní prezident Lessy prý slíbil, že v září skončí
Nepodléhejme tlakům, burcuje Lessy policisty v dopise

Lessyho v úterý kritizoval i premiér Petr Nečas (ODS), který se ohradil proti "provolání", v němž se policejní prezident obrátil na policisty s tím, aby nepodléhali politickým tlakům. [celá zpráva]