Primátor, který si místo dopoledne prohlédl, uvedl, že podle posledních informací stojí za propadem kaverny, tedy dutiny pod vozovkou. "Zdá se, že to nemá žádnou souvislost s ražením metra," uvedl Svoboda v České televizi.

Kaverny jsou díry v podloží. Silné deště mohly podloží rozmáčet a silnice se do díry propadla.

Stavbaři zatím vyplnili dutinu 50 kubickými metry betonu a začnou řešit, jak zabránit tomu, aby se situace do budoucna neopakovala. Primátor předpokládá, že vozovka by měla být opravena do týdne. Prioritní je návrat tramvají.

Magistrát si podle primátora uvědomuje, že Evropská je dopravní tepnou, kterou do Prahy míří denně tisíce řidičů. Představuje i spojnici na ruzyňské letiště.

Video

V Praze se propadla vozovka. Zdroj: Novinky.cz

Objížďka vede ulicemi U Dejvického rybníčku, Zavadilova, náměstí Bořislavka, Kladenská, Liberijská a zpět na Evropskou, přičemž ji mohou využít i autobusy meziměstské dopravy. Nákladní automobily nad 3,5 tuny musí místo objet přes Svatovítskou, Milady Horákové, Patočkovu, Bělohorskou, Drnovskou a tudy zpět na Evropskou.

Linky 8 a 51 jsou kvůli propadu odkloněny do Podbaby, linka 36 je zrušena, náhradní autobusová doprava X20 je zavedena v úseku Vítězné náměstí - Divoká Šárka, autobusové linky z centra jsou odkloněny přes obratiště Bořislavka, na Bořislavce jsou obousměrně zřízeny autobusové zastávky pro zlepšení dopravní obsluhy.