"Začal tvrdý boj o přežití. Pokud bychom skutečně za stravovací a ubytovací služby odváděli od května 19procentní DPH, zejména menší hospody by to nezvládly a znamenalo by to krach asi třiceti procent provozoven," odhaduje Zdeněk Kopka, předseda představenstva společenstva Unihost Ostrava, které sdružuje na 600 podnikatelů v pohostinství, stravovacích a ubytovacích službách.

Jak řekl Právu, podklady s vyčíslenými možnými důsledky písemně předložil na ministerstvu financí, představitelé Unihostu s argumenty o dopadech vyšší sazby daně lobují u senátorů.

"Ránou pro nás bylo už to, že jsme v souvislosti s přípravou na vstup do EU museli investovat do zařízení, abychom splnili hygienické normy. Mnozí hospodští si museli vzít úvěry nebo si zařízení pořizovali na leasing. Nyní, na poslední chvíli, nám chtějí zvýšit DPH, aniž by se někdo zamyslel nad tím, zda to budeme mít z čeho platit," rozhořčoval se.

Pravidla se mění uprostřed hry

"Hrubě se mi nelíbí, že na vstup do EU se připravujeme tak dlouho, ale hospodským nikdo nebyl schopen dříve říci, co je čeká. Pravidla jim politici mění uprostřed hry, a to se přece ve slušné společnosti nedělá. Hospodští se zvýšením DPH nepočítali, jejich obavy jsou oprávněné," řekl předseda Krajské hospodářské komory v Ostravě Pavel Bartoš.

Zdůraznil, že jednou z priorit kraje je rozvoj cestovního ruchu. "A nyní zdražíme dva základní předpoklady pro rozvoj turismu - ubytovací a stravovací služby. To je přece absurdní," prohlásil. Zdražení totiž může mít za následek další pokles návštěvnosti pohostinských zařízení.

Místopředseda Unihostu Petr Hojgr, který podniká v oboru v Horním Benešově, tvrdí, že mimořádně negativní dopad bude mít zvýšení DPH na Bruntálsku, Jesenicku, Šumpersku, Osoblažsku, kde vzhledem k vysoké nezaměstnanosti a špatné sociálně ekonomické situaci mnohé hospody už nyní zejí prázdnotou, protože lidé na to nemají.

"Kvůli hygienické vyhlášce jen v Horním Benešově z 8 hospod skončily dvě. Spousta hospod je už pozavírána na vesnicích. Denně mi volají kolegové, že propouštějí, ruší kuchyně, omezují provoz a otevřeno mají jen večer, zatímco přes den pracují v úplně jiném oboru, nebo dokonce ruší živnostenské listy a provozovny zavírají," řekl. "Je to velmi špatný stav," posteskl si.

Žaloby kvůli DPH?

Zdeněk Blinka, který provozuje Nádražní restauraci v Českém Těšíně, propočítal, že hospodští by z jídel odváděli dokonce více než 30procentní DPH. "Potraviny koupíme s 5procentní DPH, ale pak i za výrobce potravin budeme platit 19 procent. Takže v podstatě to zvýšení bude o 30 až 33 procent," vysvětlil.

"Pokud vláda a politici neustoupí, a skutečně se DPH zvýší, vyvolá to vlnu žalob u mezinárodního soudu, protože DPH by bylo dvojí daní z přidané hodnoty," prohlásil. "Pokud zkrachujeme vinou politického rozhodnutí, budeme podávat hromadné žaloby," řekl k tomu Kopka.

Situací se zabývalo také krajské zastupitelstvo, které se opíralo o stanovisko Výboru regionálního rozvoje. Podle tohoto stanoviska návrh na zvýšení DPH ze stravovacích a ubytovacích služeb přímo narušuje priority kraje, zaměřující se na rozvoj malého a středního podnikání a na rozvoj cestovního ruchu. Zastupitelstvo kraje, jak uvedla mluvčí Katherini Koláčková, vyjádřilo nesouhlas s vládním návrhem na zvýšení DPH ze stravovacích a ubytovacích služeb.

Mnohé hospody již začaly propouštět

Nejistota, obavy z nejbližší budoucnosti, strach z krachu. Tyto pocity prý zejména hospodské provozující menší nebo "lidové" restaurace, bufety a podobná občerstvovací zařízení pronásledují i v noci. Chystaná změna sazby daně ze stravovacích a ubytovacích služeb z 5 na 19 procent přináší už nyní negativní dopady.

"Já si nemohu dovolit v důsledku zvýšení DPH zvednout ceny o dvacet procent. Lidi by pak přestali chodit úplně. Takže chtě-nechtě, s velmi těžkým srdcem budu muset propustit 6 až 8 lidí a omezit provoz," svěřil se Právu podnikatel v pohostinství, František Chmelík z Ostravy, který provozuje osm středisek především bufetového typu, a zaměstnává 45 lidí.

"Je to velmi špatné. Přestali jsme vařit, všechny zaměstnance jsem propustil, čepuji, obsluhuji a uklízím sám," poznamenal jeden z hospodských na Bruntálsku, který si nepřál zveřejnit jméno. Další zrušil hospodu a nyní dělá topiče a prodává brikety. "Máme v Bruntále dvě hospody. Jednu prodáme, ve druhé omezíme provoz. Stoprocentně budeme propouštět," přiznala také Jana Michalčíková. Počet pracovních míst v provozovně se podle ní se z nynějších 15 na 12.

Podle Svatavy Baďurové, tiskové mluvčí Úřadu práce v Ostravě, byl už delší dobu největší pohyb zaměstnanců v oblasti obchodu a služeb. "Zvyšující se tlak na náklady v pohostinství se už začíná projevovat i v evidenci nezaměstnaných. Avizuje to například Frýdecko-Místecko. Větší příliv uchazečů z tohoto oboru však zřejmě bude patrný, až lidem, kteří nyní dostávají výpovědi, doběhnou výpovědní lhůty," řekla.