Mluvčí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) Petr Dvořák doplnil, že kvůli rozsáhlé oblačnosti, která bude tlumit sluneční záření, v úterý zřejmě teplota vzduchu nevystoupí v některých regionech na tak vysoké hodnoty, jako předchozí den, kdy na řadě míst padly teplotní rekordy. [celá zpráva]

"Nové výsledky matematického modelu Aladin také naznačují, že v noci ze středy na čtvrtek by nás mohla zasáhnout značně intenzivní bouřková činnost s přívalovými srážkami," doplnil mluvčí s tím, že případné varování budou meteorologové dále upřesňovat.

"Vývoj počasí i výsledků modelu budeme průběžně sledovat a upozorňovat veřejnost; je namístě podotknout, že předpověď konvekčních jevů, jakými jsou bouřky a s nimi spojené přívalové srážky, je i navzdory superpočítači velice obtížná, takže současný výsledek se může během následujících hodin ještě hodně měnit," uzavřel Dvořák.

Prozatím až do středečního podvečera zůstává v platnosti výstraha na vysoké teploty a silné bouřky vydaná pro Vysočinu, Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký, Jihočeský, Pardubický a Moravskoslezský kraj.